Joanna Szczepkowska od dawna jest zaangażowaną komentatorką polskiej sceny politycznej. Najczęściej krytycznie wypowiada się na temat Karol Nawrockiego. W związku z tym spotyka się z niemiłymi sytuacjami, o których opowiadała w wywiadach.

Joanna Szczepkowska zasłynęła swoją znamienną wypowiedzią z 1989 roku. Wówczas to w "Dzienniku Telewizyjnym" ogłosiła koniec komunizmu w Polsce. Dzisiaj równie odważnie wyraża swoje zdanie na tematy związane z obecną polityką. W szczególności w niezwykle ostry sposób krytykuje Karola Nawrockiego, nazywając prezydenta "rezydentem" i "człowiekiem bez honoru".
Często jest za swoje wypowiedzi oraz wpisy na Facebooku hejtowana. W ubiegłym roku postanowiła pisać codziennie w mediach społecznościowych na temat sytuacji politycznej w kraju. Zaznaczyła przy tym, że wiele osób popiera jej zdanie.
Nie widzi pan złych (komentarzy), bo blokuję te wyjątkowo obrzydliwe. Zostawiam takie, które nadają się na dyskusję. Ale rzeczywiście tych pozytywnych jest bardzo dużo. Zobowiązałam się do codziennego zabierania głosu na temat sytuacji w naszym kraju. Zrobiłam to w sierpniu zeszłego roku... Po zaprzysiężeniu - wyjaśniła w rozmowie dla Onet Kultura.
Zgromadziła duże grono zwolenników, którzy nie zgadzają się z obecnym stanem rzeczy.
Zawahałam się, czy powinnam używać słowa "zaprzysiężenie", skoro konsekwentnie unikam nazywania Karola Nawrockiego prezydentem. Na ogół piszę "rezydent". Ale wtedy, latem, po prostu się przestraszyłam, że ludzie w powyborczym załamaniu wybiorą wewnętrzną emigrację, że ich już nie będzie stać na sprzeciw. Tak zrodziła się bardzo szczególna więź. Jest nas coraz więcej - mówiła.
Reklama
W równie krytyczny sposób aktorka ocenia Martę Nawrocką. Uważa, że nie należy jej się tytuł pierwszej damy.
Myślę, że słowo "dama" przestało być zrozumiałe. Dama to ktoś, kto ma w sobie swobodę i naturalną kulturę. Nie wystarczy siedzieć w złotym fotelu, żeby być damą. Naprawdę najmniejszym problemem jest to, czy żona pana Nawrockiego dobrze wypadła w programie telewizyjnym. Mamy dziś zupełnie inne problemy, niż pytanie, czy umiała się wypowiedzieć przed kamerą. Tak, obejrzałam tę rozmowę w TVN, z ludzkiej ciekawości. Ale co ta osoba może poradzić, że nie umie się zachować. Została wrzucona na głęboką wodę, nieprzygotowana na życie w polityce.
Reklama
SPRAWDŹ: Skandal przed spektaklem Joanny Szczepkowskiej: Przeproś prezydenta RP!
Joanna Szczepkowska przyznała, że zawsze była niepokorna i mówiła to, co myśli. W związku z tym zdarzały jej się przykre sytuacje.
Mówiąc pewne rzeczy, czy pisząc pewne rzeczy, ja tę cenę znam i to nie jest tak, że jestem zaskoczona. Zdarzyło się, że mi po prostu nie podawano ręki. Biorę płaszcz i wychodzę. Od najmłodszych lat w teatrze, ja zawsze taka byłam. To jest czas najwyższy, żeby pokazać coś na "tak". Przyjdzie pokolenie, które na to wszystko spojrzy zupełnie inaczej i będzie po prostu próbowało ratować to, co ratować trzeba - stwierdziła podczas rozmowy w Polskim Radiu.
Reklama

Joanna Szczepkowska, fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Szczepkowska, fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Szczepkowska, fot. KAPiF

Marta Nawrocka, Karol Nawrocki, fot. KAPiF
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ta kobieta nie potrafi żyć bez hejtu...dzien bez hejtu to dzien stracony
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kto taką szmatę zaprasza.do dyskusji
Pani Szczepkowska wali prawdę w sposób bezkompromisowy. Bardzo to doceniam i rozumiem, prawda choćby najsurowsza jest wartościowa bo pozwala na ocenę człowieka lub sytuacji. Oszukiwanie spoleczenstwa powinno być karane bez względu na polityczne zapatrywanie. Każdy chrześcijanin powinien stosować się do słów Jezusa: prawda cię wyzwoli.
Tak... tylko to ma być PRAWDA PRAWDZIWA...a widzę tu swoje, indywidualne podejście do Prawdy...
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Pani Szczepkowska mówi to, co wie większość Polaków ale nie wszyscy mają odwagę to powiedzieć.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Upatrzyła Pani sobie osobę która nie może Pani dać odpowiedzi.A cóż takiego złego zrobiła?. Jest osobą spokojna.odpowiedzialna.Nie nadużywa społecznych pieniędzy .Może poprosić o wszystko najlepsze a wybiera srebrne kolczyki.Nie obwieszać się złotem i nie rządy ubiorów z Paryża.A że nie jest jeszcze w tej roli pewna ,to żaden problem ani przeszkodą być pierwsza damą ,prawdziwa i szczera kobieta
.czasy jej popularnosci aktorstwa juz dawno przebrzmialy gdyz zawsze byla przecietna trzecio planowa aktorka ,aby wiec byc w centrum zainteresowania postanowila byc kontrowersyjnym komentatorem sceny politycznej gdzie absolutnie nie ma do tego zielonego pojecia . Napewno kazdy ma prawo do wyrazenia swoiej opinii ale to co czyni z pelna premydytacja aby sie o niej mowilo swiadczy tylko o tym jaka jest nieszczesliwa I zakompleksiona Wedlug zasady -czy zle czy dobrze wazne ze ludzie mowia o mnie. ZENADA. starsza pani
.czasy jej popularnosci aktorstwa juz dawno przebrzmialy gdyz zawsze byla przecietna trzecio planowa aktorka ,aby wiec byc w centrum zainteresowania postanowila byc kontrowersyjnym komentatorem sceny politycznej gdzie absolutnie nie ma do tego zielonego pojecia . Napewno kazdy ma prawo do wyrazenia swoiej opinii ale to co czyni z pelna premydytacja aby sie o niej mowilo swiadczy tylko o tym jaka jest nieszczesliwa I zakompleksiona Wedlug zasady -czy zle czy dobrze wazne ze ludzie mowia o mnie. ZENADA. starsza pani
.czasy jej popularnosci aktorstwa juz dawno przebrzmialy gdyz zawsze byla przecietna trzecio planowa aktorka ,aby wiec byc w centrum zainteresowania postanowila byc kontrowersyjnym komentatorem sceny politycznej gdzie absolutnie nie ma do tego zielonego pojecia . Napewno kazdy ma prawo do wyrazenia swoiej opinii ale to co czyni z pelna premydytacja aby sie o niej mowilo swiadczy tylko o tym jaka jest nieszczesliwa I zakompleksiona Wedlug zasady -czy zle czy dobrze wazne ze ludzie mowia o mnie. ZENADA. starsza pani
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ta kobieta nie potrafi żyć bez hejtu...dzien bez hejtu to dzien stracony
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kto taką szmatę zaprasza.do dyskusji