Reklama

Wieniawa o uczestnikach Marszu Niepodległości: Bestie, debile, OHYDNE KREATURY

13/11/2020 06:50

Od jakiegoś czasu Julia Wieniawa otwarcie komentuje - i krytykuje - aktualną sytuację społeczną i polityczną w Polsce. Tym razem ostro zareagowała na zachowanie "patriotów" podczas Marszu Niepodległości, którzy uzbrojeni w race zdemolowali centrum Warszawy, podpalili mieszkanie i atakowali policjantów.

O poglądach Julii Wieniawy zrobiło się głośno, gdy podczas występu w finale "Tańca z gwiazdami" otwarcie poparła kobiety protestujące przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podczas finału programu wystąpiła na scenie z namalowaną na dłoni, czerwoną błyskawicą, będącą symbolem protestów. Stwierdziła potem, że z tego powodu przegrała w finale programu, ale nie żałuje swojego gestu.

Jej postawa została doceniona. Niedługo po programie otrzymała od magazynu "Glamour" statuetkę Kobiety Roku.

Reklama

Chciałabym ją zadedykować wszystkim kobietom, które w tym roku postawiły na walkę o swoje prawa - powiedziała, odbierając statuetkę.

Postanowiła również zabrać glos po wydarzeniach z tegorocznego Marszu Niepodległości. Przemarsz nacjonalistów przez Warszawę z okazji 11 listopada skutkował zdemolowaniem centrum miasta, przepychankami z policją i podpaleniem jednego z mieszkań z użyciem rac. Chuligani celowali w mieszkanie, na którego balkonie wisiał baner Strajku Kobiet i tęczowa flaga, ale trafili w okno znajdujące się niżej.

Reklama

Na swoim InstaStory aktorka nie szczędziła ostrych słów w stosunku do wandalów. Wstawiła zdjęcie uczestników zamieszek z ostrym komentarzem. 

Zwierzęta. Nie, one mają więcej miłości i rozumu. To po prostu BESTIE, DEBILE, OHYDNE KREATURY. Nie umiem tego nazwać, ale nasuwają mi się same przekleństwa na język - napisała.

Część komentujących uważa, że zdemolowanie Warszawy to pokłosie słów wicepremiera. W niedawnym przemówieniu Jarosław Kaczyński wezwał zwolenników PiS do obrony kościołów przed protestującymi kobietami. Przed miejscami kultu ustawiły się prawicowe bojówki, ale nie miały czego bronić. W związku z tym podczas Marszu Niepodległości przenieśli agresję na ulice.

Reklama

Oburzenie słowami prezesa, który zachęcał narodowców do agresji, wyraził Michał Piróg, pisząc: 

Czym jest Polska jak nie obywatelami. Do czego Pan namawia? Do walki z jakim wrogiem. Wy i kościół jesteście wrogami tego kraju i społeczeństwa…

Julia Wieniawa również nie przemilczała tej sprawy i pod postem Piróga napisała komentarz, w którym wyraziła swoje zniesmaczenie osobą prezesa Kaczyńskiego.

Ohydny dziad. Najpierw mówi, że jest covid i że strajki są wbrew obostrzeniom, a teraz sam nawołuje do wojny? Ha tfu - podsumowała. 

Reklama

Julia Wieniawa angażuje się również w obronę społeczności LGBT. Jak uważacie, czy dobrze robi, dobitnie komentując tak kontrowersyjne sprawy?

fot. Instagram/juliawieniawa, michalpirog, Polsat

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości