Reklama

Zrobiła selfie z niedźwiedziem

28/07/2020 06:49

W sieci furorę robi wideo, na którym widać spotkanie trzech turystek z czarnym niedźwiedziem - baribalem. W pewnej chwili niedźwiedź staje na dwóch łapach, a jedna z dziewczyn robi sobie z nim zdjęcie! Eksperci kategorycznie zakazują tego typu wyczynów.

Do niesłychanej sytuacji doszło w meksykańskim parku ekologicznym Chipinque. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, jak do trzech kobiet, które znajdują się na szlaku podchodzi czarny niedźwiedź. Kobiety stoją nieruchomo, zaś zaciekawiony zwierzak obwąchuje jedną z nich i trąca, a następnie staje na dwóch łapach i obejmuje ją. Wówczas dziewczyna robi sobie z nim selfie.

Reklama

Panie cały czas pozostają nieruchomo. Może właśnie ich spokojne zachowanie zniechęciło niedźwiedzia, który po chwili odchodzi. Na nagraniu widać, że misiek ma kolczyk identyfikacyjny w uchu. To może sugerować, że już wcześniej miał styczność z ludźmi. To młody osobnik, więc całkiem możliwe, że był tylko ciekaw, z kim ma do czynienia.

Choć ataki na ludzi ze strony niedźwiedzi należą do rzadkości, spotkanie z dzikim zwierzęciem zawsze grozi niebezpieczeństwem. Jeżeli już do tego dojdzie należy zachowywać się spokojnie, mówić głośno i wycofywać się powoli. Nie należy patrzeć zwierzęciu prosto w oczy, ponieważ takie zachowanie może uznać za akt agresji.

Reklama

ZOBACZ: Czy można jeść ludzkie mięso? Jak smakuje i jakie są skutki uboczne spożywania?

Natomiast selfie należy robić tylko z białym niedźwiedziem, którego spotkamy na zakopiańskich Krupówkach :).

fot. Twitter/Raúl Brindis, screen YouTube.com/Inisder Paper

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości