Reklama

Bogusław Linda o Kościele: Rozpie****ł nasz kraj, ogłupiając ludzi!

01/02/2022 05:58

Aktor poszedł na całość. Wyznał, co sądzi o działalności Kościoła katolickiego w Polsce. Uważa, że wierzący są bezpardonowo wykorzystywani przez kler.

Bogusław Linda zdobył ogromną popularność w latach 90, występując w obsypanym nagrodami dramacie "Psy". Dziś niewiele o aktorze słychać, co nie znaczy, że nie jest aktywny zawodowo. Jest również pilnym obserwatorem naszej, polskiej rzeczywistości, o czym od czasu do czasu przypomina.

 

Bogusław Linda o Kościele

Niedawno wystąpił w programie Małgorzaty Domagalik "A niech gadają". Dziennikarka zapytała aktora o patriotyzm, a ten nieoczekiwanie zmienił temat i wypowiedział swoje negatywne zdanie o polskim Kościele katolickim.

Reklama

Jestem patriotą, bo staram się zobaczyć ten kraj, zarówno historycznie, od zaborów, rozbiorów, średniowiecza, katolicyzmu, który wszedł w którymś momencie i rozpieprzył nasz kraj, czyli od Wazów, aż do teraz, i do tego, co złego zrobił z nami Kościół, jak rozwalił ten naród w ogóle... - stwierdził.

Bogusław Linda nie gryzł się w język. Uważa, że kościelna ideologia ukierunkowana jest na doczesne korzyści finansowe. Jest zdania, że duchowni wykorzystują łatwowierność dużej części wiernych.

Jak długo nie można było tłumaczyć Biblii... A po co tłumaczyć, jak ludzie zaczną czytać i rozumieć, o czym jest? Lepiej mówić po łacinie msze, prawda? Dlaczego ludzie mają wiedzieć, że wcześniej nie było piekła, tylko wymyślono to po to, by sprzedawać odpusty? Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju, niestety, jest mi przykro z tego powodu.

Reklama

 

ZOBACZ: Ksiądz Woźnicki o Maryli Rodowicz i Beacie Kozidrak: Podstarzałe, spróchniałe MATRONY!

Aktor zapewnił jednak, że jest osobą wierzącą, ale nie ma zaufania do Kościoła. Jest zdania, że fakt istnienia Boga nie ogranicza żadna religia. Bóg powinien być postrzegany w tak pozytywnych i silnych uczuciach, jakie wywołuje miłość.

Myślę, że wierzę w Boga, jakikolwiek i gdzie jest. Ale nie odbieram tego Boga ani Hindusom, ani Afrykanom, bo wydaje mi się, że Bóg jest wszędzie, że widzimy go np. w miłości, ale nie w Kościele - stwierdził.

Reklama

fot. TVN/mat. pras., YouTube.com/screeny

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości