Reklama

Dlaczego Marek Sierocki został zwolniony z TVP i Teleexpressu

30/12/2023 06:00

To już pewne. Z Telewizją Polską żegna się kolejna znana twarz. To Marek Sierocki, który w TVP przetrwał wiele burzliwych chwil. Choć kojarzony jest przede wszystkim z muzyką, otrzymał od nowych władz telewizji wypowiedzenie. Już więcej nie zobaczymy go w "Teleexpressie".

Marek Sierocki jest jednym z niewielu dziennikarzy, którzy trwali w TVP mimo zmieniających się władz, prezesów i mód. Przez 37 lat pracował w "Teleexpressie", którego jest współtwórcą. Od 1992 roku prowadził w tej 15-minutowej popołudniówce swój słynny kącik muzyczny, w którym przedstawiał wykonawców oraz hity muzyczne.

Znany był ze swojej książki o Depeche Mode, przez wiele lat piastował stanowisko redaktora naczelnego magazynu "Bravo", był także szefem Redakcji Rozrywki TVP1, dyrektorem artystycznym Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. W 2021 roku zastąpił Artura Orłosia w "Szansie na sukces", który odszedł w aurze skandalu. Wówczas zdecydowano, że Sierocki zamiast Orzecha będzie komentował konkursy eurowizyjne.

Reklama

Dlaczego Marek Sierocki został zwolniony z TVP i Teleexpressu?

Dziennikarz Jacek Gądek z Gazeta.pl poinformował na Twitterze, że Marek Sierocki został zwolniony z TVP. Nie zobaczymy go w nowej, przygotowywanej właśnie odsłonie "Teleexpressu". Sierocki potwierdził tę wiadomość.

Nieoficjalnie: dziennikarz muzyczny Marek Sierocki zwolniony z Teleexpressu. Można powiedzieć, że to jedna z legend tego programu - jedyna, która pracowała w nim także w czasie rządów PiS. Nowe szefostwo rozwiązało z nim umowę o pracę. Zasiądzie w loży negatywnie zweryfikowanych.

Do "Teleexpressu" wróci za to Maciej Orłoś, który pracował w programie w latach 1991-2016.

Reklama

ZOBACZ: Marek Sierocki dowiedział się, że ma nowotwór: Byłem w szoku, zwaliło mnie to z nóg

Zadzwonił do mnie ktoś z nowego kierownictwa TVP. Rozmowa miała miejsce jeszcze przed tzw. rewolucją, która trwa od kilku dni. Wiadomo, takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. Sytuacja, z jaką mamy do czynienia, nie była prosta do przewidzenia. Trudno było wróżyć z fusów. Powiedzmy sobie jasno - to politycy decydowali, w jakim trybie będzie przebiegał proces przejmowania mediów publicznych. Można sobie wyobrażać, że było kilka scenariuszy, a to był pewnie jeden z nich - trzeba przyznać, że niezwykle spektakularny - przyznał w rozmowie z Pudelkiem.

Reklama

 

AKTUALIZACJA

Wirtualne Media poinformowały, że nastąpiła zmiana decyzji TVP. Marek Sierocki pozostanie w Telewizji Polskiej, nie będzie jednak pracował w "Teleexpressie".

Marek Sierocki nie został zwolniony z TVP. Rozmawialiśmy, jesteśmy umówieni na spotkanie zaraz po Nowym Roku. Potencjał i ogromne doświadczenie redaktora Sierockiego na pewno zostaną w telewizji publicznej wykorzystane - przekazał Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej.

fot. KAPiF

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości