Reklama

Dorota Wellman odejdzie z TVN-u? Oni nie wiedzą, co tracą!

30/09/2020 07:00

Popularna dziennikarka w poruszających słowach oświadczyła, że w związku ze stale odrzucanymi propozycjami nowych programów jej obecność w telewizji stanęła pod znakiem zapytania. O co walczy Dorota Wellman?

Dorota Wellman pracuje w stacji TVN od 2007. Wówczas to wraz z Marcinem Prokopem przeniosła się z TVP, gdzie prowadzili razem "Pytanie na śniadanie". W telewizji TVN prowadzą podobny format - "Dzień dobry TVN". Choć kojarzona jest głównie z telewizja śniadaniową, jej życiorys dziennikarski jest niezwykle bogaty. Podczas swojej długiej kariery pracowała zarówno przy programach rozrywkowych, jak i poruszających tematykę społeczną oraz filmową. I właśnie do produkcji poważniejszych chciałaby wrócić.

Reklama

Dziennikarka udała się do Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego stacji, z pomysłem ambitnego programu dotyczącego sytuacji kobiet. Propozycja została jednak odrzucona.

Już nic większego nie zrobię w TVN. Nie mam złudzeń. To oni nie wiedzą, co tracą - stwierdziła w rozmowie z magazynem "Zwierciadło".

Dorota Wellman zdaje sobie sprawę, że nadchodzą trudne czasy, w których panie będą potrzebowały nie tylko treści rozrywkowych, ale również poradniczych dotyczących chociażby rynku pracy lub doskonalenia zawodowego.

Reklama

Regularnie spotykam się z kobietami w całej Polsce i widzę, że potrzebują nie tylko programów o tym, jaką sukienkę założyć na ślub i jak zachować młodość. Chcą wiedzieć, jak zrównać płace, jak walczyć o swoją pozycję, jak się nieustannie rozwijać.

Dziennikarka uważa, że oprócz programów, dzięki którym wybiła się Małgorzata Rozenek, potrzebne są poważniejsze, głębsze treści. Chciałaby stworzyć program, w którym rozmawiałaby z kobietami, jak przetrwać w obecnych, trudnych czasach.

Gdybym miała absolutną wolność, zrobiłabym program łączący domowe treści z istotnymi, ale nie w formie "Perfekcyjnej pani domu". Sama sprzątam, gotuję, wiem, jak zaprosić gości, i wiem, jak przekonać kobiety do walki o wyrównanie szans. Taki kobiecy talk-show, niewykorzystana forma w telewizji.

Reklama

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dorota Wellman o swojej figurze: Słyszę o sobie "świnia", "baleron", "wieloryb"

W ostatnich tygodniach ze stacją TVN pożegnały się dwie gwiazdy - Magda Mołek i Kinga Rusin. Magda Mołek otworzyła swój kanał na YouTubie. Teraz czuje się wolna, ponieważ nie jest ograniczana przez rygorystyczne zasady panujące w telewizji.

Robię tylko swoje rzeczy w sposób, który pewnie sama sobie, będąc w telewizji, zabraniałam robić w taki sposób, jakaś autocenzura, autokontrola. Teraz mam to w du*ie - wyznała wprost w rozmowie z Karolem Paciorkiem.

Reklama

W podobnym tonie o swoim odejściu wypowiedziała się Kinga Rusin:

Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty - napisała na Instagramie.

Czy oznacza to, że w telewizji TVN zaczyna brakować miejsca na poważniejsze i ambitniejsze pozycje? Swoją drogą, Dorota Wellman to najbardziej lubiana gwiazda tej stacji i jej odejście byłoby ogromną stratą dla widzów "Dzień dobry TVN".

Reklama

fot. Paweł Wrzecion/MWmedia, Studio69, Bartosz Krupa/East News/TVN, screen/YouTube.com

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości