Reklama

Grażyna Torbicka wraca do TVP

20/12/2023 14:04

W kierunku Telewizji Polskiej wieje wiatr zmian spowodowanych zmianą władzy. W związku z tym swój powrót do TVP rozważa wiele gwiazd, które zostały zwolnione lub odeszły same, kiedy prezesem został Jacek Kurski. Jedną z takich osobowości jest Grażyna Torbicka, która ma być już po kilku rozmowach związanych z jej powrotem do TVP.

Grażyna Torbicka, podobnie jak mama dziennikarki - Krystyna Loska, stała się niekwestionowaną ikoną Telewizji Polskiej. W trakcie swojej długoletniej kariery na srebrnym ekranie prowadziła wiele programów, jak choćby "Pytanie na śniadanie" oraz imprezy kulturalno-rozrywkowe z pamiętnym festiwalem sopockim na czele.

Jednak najbardziej kojarzona jest z tematyką filmową, której poświęciła większą część życia zawodowego. W latach 1994-2016 na antenie TVP2 nadawany był jej program "Kocham kino", w którym przeprowadzała wywiady z ludźmi filmu, prezentowała nowości oraz przekazywała relacje ze światowych festiwali filmowych. Za rządów PiS zaczęto odgórnie wprowadzać zmiany o charakterze propagandowym w jej programie. W rezultacie zdecydowała się odejść z TVP.

Reklama

Ingerowano bez mojej wiedzy w mój program, który robiłam przez 20 lat. To nie powinno się wydarzyć, więc uznałam, że moja współpraca z Telewizją Polską powinna się wtedy zakończyć i odeszłam. Byłam już wtedy dojrzałą kobietą i można się było zastanawiać: "no dobrze, ale co teraz, gdzie znajdziesz pracę?" - zwierzyła się w rozmowie z Plejadą.

Grażyna Torbicka wraca do TVP

Grażyna Torbicka jest tak uznaną i rozpoznawalną osobą, że praca wręcz sama do niej przyszła. Od lat organizuje festiwal filmowy Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, prowadzi imprezy, przede wszystkim związane z wydarzeniami filmowymi, oraz występuje w reklamach. Miała rozmaite propozycje powrotu do telewizji, jednak poza epizodem w TVN Fabuła, nie skorzystała z nich.

Reklama

Po zmianie władzy jej sytuacja zmieniła się diametralnie. Poinformowała, że prowadzi rozmowy związane z powrotem do TVP.

ZOBACZ: Grażyna Torbicka zdradziła sekret szczupłej sylwetki i młodego wyglądu: Mojej twarzy nie dotknął skalpel chirurga

Grażyna Torbicka była na Gali Rozdania Nagród Filmowców Polskich. Rozmawialiśmy z nią w kuluarach i ona mówiła, że wraca do TVP. Twierdziła, że jest po kilku rozmowach i jej cykl o kinie wróci. Bardzo jest tym podekscytowana - przekazał Plotek.

Wygląda na to, że widzowie wkrótce mogą doczekać się kontynuacji programu Grażyny Torbickiej "Kocham kino". Z pewnością dla wielu wielbicielki dziennikarki jest to bardzo dobra wiadomość.

Reklama

fot. KAPiF

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości