Reklama

Małgorzata Rozenek o Margot: Ksiądz pedofil ma większe prawa niż pokojowo demonstrujący!

10/08/2020 07:00

Prezenterka wsparła protest w obronie transpłciowej działaczki LGBT, która w piątek została aresztowana przez policję. Podczas demonstracji w jej obronie policjanci zatrzymali prawie 50 osób.

Wciąż głośne są echa po piątkowych wydarzeniach w Warszawie. Wówczas to policja zatrzymała Margot, transpłciową aktywistkę LGBT z formacji Stop Bzdurom. Margot została aresztowana na dwa miesiące za domniemane akty wandalizmu - próbę zniszczenia furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia, na której umieszczono napisy homofobiczne powiązane z hasłami dotyczącymi masturbacji dzieci i pedofilii oraz przewrócenia, szarpania i popychania kierowcy furgonetki. W obronie aktywistki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zebrała się grupa ludzi. Uczestnicy zawiesili na pomniku Kopernika tęczowe flagi i bannery. Policja aresztowała w sumie 48 osób.

Reklama

Wielu obserwatorów, prawników i dziennikarzy twierdzi, że środki zastosowane przez policjantów były nieadekwatne ani w stosunku do Margot, ani w stosunku do demonstrujących. Uważają, że policjanci zachowywali się agresywnie, użyli siły wobec osób, które w większości zachowywały się spokojnie i pokojowo. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze, że Polska na naszych oczach zamienia się w państwo policyjne.

Do wydarzeń z Krakowskiego Przedmieścia odniosło się wielu celebrytów, w tym Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterka napisała na Instagramie, że jest przerażona tym co się dzieje. Uważa, że w Polsce zaczęto drastycznie ograniczać wolność obywateli. Tych, którzy są uprzywilejowani traktuje się lepiej niż pozostałych.

Reklama

- Źle się dzieje w państwie polskim... źle... tam gdzie każdego dnia, prawa i wolności są odbierane, powoli acz konsekwentnie. Tam gdzie o wartościach i moralności najgłośniej krzyczą Ci, którzy są z nimi najczęściej na bakier. Tam gdzie ksiądz pedofil ma większe prawa niż pokojowo demonstrujący. Tam właśnie zaczyna się bunt! Jestem z Wami kochani.

Pod zamieszczonym postem pojawiło się wiele komentarzy, w tym krytykujących oświadczenie celebrytki.

Żenada. Czy Pani jest ślepa i głucha bo nie wiem ??? Widziała Pani tą pokojową demonstrację?

Reklama

Głupia jesteś Gośka tam była chuliganeria nie pokojowa manifestacja lubię cię ale twoja głupota mnie przeraża.

Taki Pani Rozenek i w końcu dojdzie do tego że Polska rodzina to będzie chłopak+chłopak + chłopak więc zastanów się Pani.

Na te słowa prezenterka odpowiedziała:

I co w tym złego? Dla mnie rodzina to 2+3+3 psy, źle? A dla kogoś to 1+1 tej samej płci. Czy polska rodzina jest tak słaba, że pary jednopłciowe miałyby jej zagrozić?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Madonna po wygranej Andrzeja Dudy umieściła wulgarny wpis. Dotyczy rasizmu i LGBT

Reklama

Do wydarzeń odniósł się również Michał Szpak, który przypomniał, że kiedyś Polska uważana była za jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów w Europie. Zareagował na piątkowe wydarzenia w ostrych słowach:

Co stało się z krajem, który tak dobrze zaczynał rozumieć, co to jest tolerancja? Wszyscy do ch*** jesteśmy ludźmi! Nie ma gorszy/lepszy! WTF!!!

Natomiast podczas koncertu z cyklu Męskie Granie Dawid Podsiadło powiedział:

Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny...

To nawiązanie do wystąpienia Kingi Dudy podczas wieczoru wyborczego jej ojca. Prezydencka córka mówiła wówczas o tym, że wszyscy powinni być równi i nikt nie zasługuje na nienawiść. Teraz jednak nie zabrała głosu.

Reklama

fot. Instagram/m_rozenek, michal_szpakofficial, martyna.world, MWmedia

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości