Reklama

Krystyna Janda wulgarnie o polityce: Polityka, ta ku*wa, niech idzie precz!

22/04/2020 06:57

Krystyna Janda jest rozżalona tym, że nasze obecne życie oraz przyszłość jej teatrów zależy od decyzji polityków. Jak artystka radzi sobie podczas obowiązkowej kwarantanny?

Krystyna Janda w 2005 roku otworzyła pierwszy prywatny obiekt teatralny w Warszawie - Teatr "Polonia". Prowadzony jest pod egidą Zarządu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Natomiast w styczniu 2010 roku uruchomiła swoją drugą scenę - Och-Teatr, mieszczący się w budynku dawnego kina na warszawskiej Ochocie.

Aktorka przez wszystkie te lata dwoiła się i troiła, aby zapewnić widzom repertuar na odpowiednim poziomie. Często też mówiła o tym, że nie jest łatwo prowadzić tego typu obiekty kulturalne, głównie z powodów finansowych.

Reklama

Teraz, w czasie kwarantanny, oba teatry pozostają zamknięte na trzy spusty. Krystyna Janda jest mocno zaniepokojona tym, co przyniesie przyszłość.

Zapytałam wczoraj asystenta w moim telefonie, kiedy jest planowane otwarcie teatrów po pandemii- odpowiedział bez namysłu: - Na końcu.

Państwowe teatry, instytucje, się nie martwią, dla nich - nie granie - to zysk. Dla nas niepaństwowych, to śmierć. Martwią się twórcy, ci z etatami i ci bez.

No nic, pandemia to pandemia, zdrowie i życie ważniejsze niż jakieś tam teatrzyki i jacyś artyści. Jakie to ma znaczenie w losach świata - napisała na Facebooku.

Reklama

Zapracowana artystka dopiero obecnie ma na tyle dużo wolnego czasu, aby w pełni odkryć nieprzebrane zasoby sieci, również te z dziedziny kultury. Jest nimi zachwycona.

Ja tylko powiem, że moja, prawie już dwumiesięczna izolacja, byłaby koszmarem gdyby nie sztuka, książki, filmy, muzyka, poezja, malarstwo i to co można zobaczyć w Internecie. Nigdy nie byłam aż tak „zajęta” jak teraz, na czele z nocnymi pokazami spektakli Metropolitan Opera. Ile cudowności, wspaniałości, wielkości świata i człowieka zobaczyłam! Dziękuję!

Reklama

Dzięki sztuce nigdy nie jesteście ani nie będziecie samotni i sami. Czuję podziw i wdzięczność dla artystów i ich dzieł, które „spotkałam” ostatnio, wiele z nich zupełnie przypadkowo. Chce się żyć- dla tego co się rodzi. Dla i dzięki tym cudom, które mamy i mam nadzieję będziemy mieli wkrótce, na wyciągnięcie ręki.

ZOBACZ: Aktor z "Na Wspólnej" został... kurierem: Poszedłem do normalnej pracy

Niestety po kulturalnych ekscytacjach trzeba zderzyć się z twardą rzeczywistością. Krystyna Janda często zabiera głos w sprawach politycznych. Jest zdecydowaną przeciwniczką obecnej partii rządzącej - Prawa i Sprawiedliwości - którą nierzadko krytykuje. Uważa, że polityka niszczy życie ludzi. Dla artystki to zdecydowanie zło w czystej postaci. Z tego powodu swój wpis zakończyła mocnym akcentem.

Reklama

Polityka- ta ku*wa, niech idzie precz. Niestety od polityków zależy nasze życie i zdrowie.

Obecnie wielu artystów przenosi się do internetu. Wystawiane są tam również sztuki teatralne. Może warto, aby pani Krystyna również zaprezentowała swój teatr on-line?

fot. Instagram/tojajanda, Piotr Andrzejczak/MWmedia

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości