Reklama

Co Maciej Orłoś powiedział o Danucie Holeckiej

30/12/2023 17:39

Maciej Orłoś ma jednoznacznie negatywne zdanie o swojej dawnej koleżance. Nie dziwi się, że przeszła do TV Republika, ponieważ uważa ją za "funkcjonariuszkę PiS". Jest zadowolony z tego, że wreszcie nie będzie pobierała wynagrodzenia pochodzącego z kieszeni podatników.

W piątek 29 grudnia 2023 roku Danuta Holecka wróciła na wizję. Po 30 latach opuściła TVP i znalazła nowe zatrudnienie w TV Republika, w której poprowadziła wieczorny program informacyjny "Dzisiaj". Wielu obserwatorów nie ukrywa zaskoczenia faktem, że prezenterka zmieniła miejsce pracy w tempie ekspresowym. Po raz ostatni na antenie TVP pojawiła się bowiem 12 grudnia, prowadząc w TVP Info program "Minęła 20". W Republice zaprezentowała się niewiele ponad dwa tygodnie później.

Została zatrudniona tak szybko prawdopodobnie dlatego, że doprowadziła do anulowania zapisu w umowie z TVP o zakazie pracy dla konkurencji. Zasugerowała taką opcję w rozmowę z Wirtualnymi Mediami, informując o tym, że odchodząc z Telewizji Polskiej zrezygnowała z pieniężnej odprawy, która mogła wynosić nawet 600 tysięcy złotych.

Reklama

Co Maciej Orłoś powiedział o Danucie Holeckiej?

Danuta Holecka czuje się w TV Republika jak ryba w wodzie. W tej niszowej, prawicowej stacji zatrudnienie i gościnę znalazło wielu pracowników z TVP. Na temat Danuty Holeckiej głos zabrał Maciej Orłoś. Swoją wieloletnią koleżanką z pracy określił w mocnych słowach jako wierną "funkcjonariuszkę Prawa i Sprawiedliwości".

Co ja mogę teraz sądzić o Danusi Holeckiej w telewizji Republika? To nie jest dziennikarka. Postać tragiczna. Przez ostatnie osiem lat udowodniła, że jest funkcjonariuszką Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Reprezentuje interesy polityczne tych ugrupowań. Tu się nic nie zmienia. Dalej to będzie robić, ale na antenie TV Republika. Jak i jej koledzy - przekonuje dziennikarz w rozmowie z Plotkiem.

Reklama

Zauważył przy tym, że w odróżnieniu od jej kolegów takich, jak Michał Adamczyk, decyzję o opuszczeniu TVP podjęła w szybkim tempie, bez protestów i "okupacji" budynków telewizji. Najważniejsze, że nie będzie pobierała wynagrodzenia pochodzącego z pieniędzy podatników.

ZOBACZ: Danuta Holecka ma nową pracę. Przeszła do konkurencji! (WIDEO)

Jej zachowanie wskazywało na to, że chce się odciąć. Nie prowadziła okupacji budynku na Placu Powstańców. Zaskoczyła wszystkich. Z kolejnej strony patrząc, być może miejsce Danuty Holeckiej i innych osób, udających dziennikarzy, jest właśnie w Telewizji Republika. To prywatna stacja telewizyjna. Tam nie płacą z naszych podatków. Mogą im płacić, ile chcą i mogą nie przestrzegać zasad rzemiosła dziennikarskiego. Przynajmniej wreszcie nie będzie się to odbywało w telewizji publicznej za nasze podatki, która ma z założenia pewne zasady, których nie można łamać - stwierdził.

Reklama

Danuta Holecka odeszła z TVP, natomiast Maciej Orłoś wraca - po ponad siedmiu latach ponownie ma poprowadzić "Teleexpress".

fot. YouTube.com, KAPiF

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości