Reklama

Basia Kurdej Szatan o ustawie antyaborcyjnej: To skazywanie nas na męczarnię!

28/01/2021 07:00

Po wczorajszym uzasadnieniu orzeczenia Trybunału Kontrowersyjnego doszło do nowych protestów kobiet na ulicach polskich miast. Zaprotestowało również wiele celebrytek, w tym Barbara Kurdej-Szatan, która już wcześniej pokazała zdjęcie zdeformowanego noworodka.

W dniu wczorajszym Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie swojego kontrowersyjnego orzeczenia dotyczącego aborcji. Orzekł, że usunięcie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu płodu jest niezgodne z Konstytucją.

Na tym fundamencie cywilizacji ludzkiej opiera się polski system prawny. Przerwanie ciąży jednocześnie wiąże się z pozbawieniem dziecka jego życia. Przesłanka eugeniczna zabijania dzieci nienarodzonych jest z tym fundamentem sprzeczna. Niezgodny z Konstytucją jest art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny - napisano w uzasadnieniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej.

Reklama

Wieczorem postanowienie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. W tym momencie prawo bardzo mocno ograniczające aborcję weszło w życie. W związku z decyzją TK na ulice polskich miast ponownie wyszły tłumy protestujących.

Basia Kurdej Szatan o ustawie antyaborcyjnej

Przeciwko rygorystycznemu prawu opowiedziało się wiele celebrytek. Jedną z nich jest Barbara Kurdej-Szatan, która od początku krytykuje wprowadzane zmiany i popiera Strajk Kobiet. Osobiście uczestniczy w ulicznych protestach. W pewnym momencie na Instagramie pokazała drastyczne zdjęcie noworodka z mocno zniekształconą twarzą i napisała:

Reklama

MASZ RODZIĆ, ZADAĆ MU CIERPIENIE I PATRZEĆ JAK UMIERA !!! Potem możesz popaść w depresję i popełnić samobójstwo. Ale urodzić – MASZ !!!

Barbara Kurdej-Szatan we wrześniu urodziła swoje drugie dziecko - synka Henia. W rozmowie z Plejadą przyznała, że skazywanie dziecka i matki na niewyobrażalne cierpienie jest nieludzkie.

To straszne! Nie wyobrażam sobie, co będzie musiała czuć kobieta, żyjąc 9 miesięcy w świadomości, że dziecko, które urodzi, umrze zaraz po narodzinach. To skazywanie nas na psychiczną i fizyczną męczarnię.

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kayah zdecydowanie popiera ABORCJĘ: To nie jest pójście na bal!

Barbara Kurdej-Szatan zdecydowanie jest przeciwko ograniczaniu wolności. Kobieta sama powinna o sobie decydować. Uważa, że nowe ograniczenia spowodują rozkwit podziemia nielegalnych aborcji.

I to niewyobrażalnie potworne i smutne, że rządzący są tak bezwzględni w tym temacie i nie mają świadomości tego, że kobiety naprawdę potrafią same o sobie i o swoim zdrowiu decydować. Nie potrzebujemy i bardzo nie chcemy narzucania nam decyzji w tak ważnych, osobistych i intymnych sprawach. Niestety, ale tak jak obecna władza powoduje, że ludzie masowo odwracają się od kościoła, tak i spowoduje, że w naszym kraju zwiększy się działalność "podziemia" i kombinowania. Smutne - przyznała.

Reklama

Podobnego zdania jest również Kasia Tusk, córka byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Dziś polskie kobiety zostały pozbawione podstawowych praw człowieka, a rząd Pis z pełną świadomością skazuje je na tortury - napisała na InstaStories.

A Wy jakie macie zdanie o wprowadzonych ograniczeniach w prawi antyaborcyjnym?

fot. Instagram/kurdejszatan, makelifeeasier_pl

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości