Czy czarnoskórym aktorkom jest łatwo o pracę w Polsce? Odpowiedź Oli Szwed zaskakuje


Wideoportal
13/08/2019

kariera gwiazd #Aleksanda Szwed #ola szwed #hejterzy #kolor skóry aktorzy/reżyserzy
Czy w Polsce jest zapotrzebowanie na aktorki z ciemniejszym kolorem skóry? Aleksandra Szwed nie ma wątpliwości. Twierdzi również, że fani powinni… krytykować swoich idoli. Dlaczego?

Aleksandra Szwed jest aktorką, która nie narzeka na brak zajęć. Od dziecka występuje w serialach, gra w spektaklach teatralnych i śpiewa na estradzie. Czy jednak ze względu na ciemniejszy kolor skóry, nie ma problemu ze znalezieniem pracy w branży aktorskiej?

Od 23 lat uprawiam ten zawód bez przerwy większej niż trzy miesiące. I jestem tu dziś. Są pewne produkcje i pewne role, w których nie da się mnie obsadzić z przyczyn oczywistych. Natomiast wydaje mi się, że nie tylko o to chodzi. No cóż, radzę sobie, jak mogę. Narzekać nie zamierzam. Zobaczymy, jak to będzie dalej. Jak na razie tfu, tfu, odpukać, wszystko jest okej – tłumaczy w rozmowie z Wideoportalem.

Aktorka uważa też, że fani powinni być do swoich idoli nastawieni… krytycznie.

Oczywiście, że fan może być krytykiem. Tylko słowo "fan" zakłada krytykę konstruktywną. Przynajmniej wedle tego, jak ja rozumiem słowo "fan". To jest krytyka jak najbardziej wskazana, bo to jest pewnego rodzaju pałanie sympatią do tej drugiej osoby. Po prostu chcemy dla niej jak najlepiej. Jeżeli robi coś, co nie przypada nam do gustu, czy uważamy, że ten kierunek jest zły to w sposób konstruktywny, powinniśmy mu to komunikować - stwierdziła.

ZOBACZ: Aleksandra Szwed przestrzega Roksanę Węgiel: To może mieć nieprzyjemne konsekwencje

Ola uważa, że niezbędne jest, aby oddzielić zdrową krytykę od pełnego nienawistnego jadu hejtu.

Jeżeli chodzi o dyskurs społeczny to u nas jest problem z formą tego, w jaki sposób się do siebie odzywamy, zwłaszcza jeżeli chodzi o media społecznościowe czy strefy internetu. Tam jakoś ta pozorna bezkarność powoduje, że nie zastanawiamy się nad tym, co czuje jedna i druga strona. Nie siedzimy twarzą w twarz i pewne rzeczy jest nam z siebie łatwiej wyrzucić. Tylko czy to jest zawsze potrzebne? I czy zawsze w tej formie? To jest jedyne pytanie, które powinno się sobie zadać zanim się kliknie enter - przekonuje aktorka.

fot. Instagram/aleksandra_szwed

 
czarnoskóra ola szwed - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w kariera gwiazd


TOP 5

wróć

pełna wersja portalu