Michał Szpak ciepło o środowisku LGBT: Trzeba oddać im pokłon, bo zmieniają świat

Michał Szpak w rozmowie z Wideoportalem wypowiedział się o swoich największych muzycznych idolach, a także stosunku do społeczności LGBT.

Wokalista zdradził kiedyś, że wielkim wzorem dla niego jest Freddie Mercury. – Wychowałem się na nim. To moje pierwsze wspomnienie z dzieciństwa – wyjawił piosenkarz. Ceni również takich wykonawców jak: Steven Tyler, Ozzy Osbourne, Marylin Manson, Whitney Houston, Lady Gaga i Madonna. Z polskich wokalistów wymienił Marka Grechutę, Marylę Rodowicz i Czesława Niemena.

– Jest wielu artystów, na których można się wspierać i którzy pokazują starą szkołę ukazywania muzyki w dzisiejszym świecie. Ten muzyczny świat idzie w innym kierunku i rzadko kiedy nawiązuje do tego prehistorycznego, legendarnego i prawdziwego świata muzyki – uważa artysta.

Freddie Mercury znany był ze swojej biseksualnej osobowości, zaś wielu innych postaci wymienionych przez Michała Szpaka to idole gejów i lesbijek. Czy wokalista w jakiś sposób wspiera środowisko LGBT?

Okazuje się, że z chęcią wystąpiłby na przykład w gejowskim klubie. – Jeśli to będzie dobrze zorganizowana impreza, to absolutnie tak. Wspierać trzeba wszystkie środowiska, które wnoszą do naszego życia jakieś barwy. To środowisko jest niezwykle kreatywne, niezwykle artystyczne. Trzeba oddać pokłon w ich stronę, bo to oni zmieniają świat. Wszyscy ludzie, którzy mają wielką wyobraźnię, zmieniają świat – uważa Michał.