Blanka Lipińska o ekranizacji swojego erotyka. W obsadzie Mariano Di Vaio oraz Doda?

Blanka Lipińska jest autorką bestsellerów erotycznych „365 dni” oraz „Ten dzień”, określanych jako „polskie Pięćdziesiąt twarzy Greya”. W wywiadzie dla Wideoportalu autorka poinformowała, że obie pozycje sprzedały się w zawrotnym nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy. Przyznała, że celowo zasugerowała podobieństwo swoich powieści do serii o Christianie Grey’u. Dodała do tego wątek związany z mafią, dzięki czemu powstała nowa jakość.

Za zarobione pieniądze chciałaby spełnić marzenia swoich rodziców. – Kupiłabym rodzicom wymarzony dom na Mazurach i tacie łódkę. Sama lubię wydawać na torebki i podróże, ale chciałabym, żeby moi rodzice nie musieli już pracować – wyznała pisarka.

Obecnie pracuje nad przeniesieniem swojej pierwszej powieści na ekran kinowy. Stara się tak dobrać obsadę, aby była bardziej trafiona od tej z filmów o Greyu. W roli mafiosa Massimo widziałaby Mariano Di Vaio, wziętego blogera, modela i aktora. Wybrana jest również kandydatka do najważniejszej roli kobiecej – Laury. Jej nazwisko niedługo zostanie ogłoszone.

Natomiast do roli przyjaciółki Laury brana jest pod uwagę Doda. – Doda ma charyzmę i dziecięca wesołość. Wiem, że jest zajęta wieloma innymi projektami, i mężem, i związkiem, zmieniła swoje życie na bardziej spokojne i domowe. To bardzo służy jej i jej spokojowi ducha. Może niech się cieszy tym, co ją cieszy – stwierdziła pisarka. Zapewniła, że piosenkarce z pewnością zostanie zaproponowany angaż do filmu.

Blanka poinformowała także, że w planach ma serial oparty o motywy swoich powieści.

fot. Instagram/dodaqueen