Cezary Pazura o „Ślepnąc od świateł”: Nie wzorowałem się na Kubie Wojewódzkim

Cezary Pazura w nagrodzonym Orłem serialu „Ślepnąć od świateł” stworzył postać ekscentrycznego telewizyjnego showmana Mariusza Fajkowskiego, który jest uzależniony od kokainy dostarczanej mu przez narkotykowego dilera. W pewnym momencie, będąc pod wpływem narkotyków, Fajkowski przejeżdża na pasach kobietę w ciąży. Scena okazała się tak realistyczna, że niektórzy widzowie posądzali o wypadek samego aktora. Recenzenci natomiast pisali o jego roli, że jest połączeniem Kuby Wojewódzkiego i Dariusza K.

– Cieszę się, że Krzysztof Skonieczny dał mi tę rolę. Musiałem wygrać casting, a to nie było takie proste. Od początku wiedziałem, że biorę udział w czymś ważnym – przyznał w wywiadzie dla Wideoportalu. Zdradził, że nie wzorował się na Kubie Wojewódzkim. – Mamy wielu celebrytów dookoła. Nie ma konkretnej osoby, do której można porównać bohatera. Można samemu sobie to wmówić – wyjaśnił.

Aktor przyznał, że w związku z rolą w „Ślepnąc od świateł” dostał wiele gratulacji nie tylko od widzów, ale również kolegów z branży filmowej. Teraz przygotowuje się do udziału w „Psach 3” Władysława Pasikowskiego.

fot. screen ze „Ślepnąc od świateł”/HBO